Konfraternia Burgus Carpinei

Bractwo rycerskie na zamku w Besiekierach

O bractwie

Jesteśmy grupą rekonstrukcji historycznej zajmującą się odtwarzaniem życia, żwyczajów i kultury materialnej wszystkich stanów społeczeństwa żyjącego na przełomie XIV i XV wieku, a konkretnie w latach 1380 - 1420. Jako grupa znajomych wspólnie tworzymy Konfraternię realizując nasze zainteresowania i pasje. W naszym gronie znajdują się zarówno zbrojni specjalizujący się w walce, jak i rzemieślnicy wytwarzający różne przedmioty użytku codziennego.

Obecnie nasze bractwo stara się o przyjęcie w poczet Kapituły Rycerstwa Polskiego. Jako grupa rekonstrukcyjna bierzemy czynny udział w wielu turniejach i pokazach organizowanych przez ruch rycerski na terenie całego kraju.

Od początku istnienia Konfraterni naszą siedzibą pozostaje zamek w Besiekierach. Utrzymujemy stałą współpracę z władzami gminy Grabów, celem której jest promowanie turystycznych walorów regionu oraz przybliżanie realiów życia średniowiecznego społeczeństwa poprzez różnego rodzaju pokazy, wykłady a także turniej rycerski organizowany przez nas już po raz trzeci, dzięki pomocy władz gminy.